Na svetu obstaja ogromno poklicev. Nekateri so bolj zahtevni, spet drugi manj. Nekateri pa so taki, da jim morajo ljudje prilagoditi svoje življenje do popolnosti. Med njimi je tudi poklic detektiv, ki se vedno bolj uveljavlja tudi na naših tleh. Ponavadi se s tovrstnim poklicem soočimo v kaki nadaljevanki ali filmom, toda realnost opravljanja takega poklica je pogosto drugačna. Detektivsko delo zahteva celega človeka in včasih se mora njegovo življenje popolnoma prilagoditi delu, ki ga opravlja.
Kaj označuje detektiva oz. »tajnega policista«?
Detektiv je oseba, ki preiskuje kriminalna dejanja, velikokrat pod krinko. Lahko je član, sodelavec policijske agencije ali pa privatni preiskovalec. Njegova glavna naloga je torej odkrivanje kriminalnih dejanj, pri čemer uporablja vse svoje pridobljeno znanje in tudi izkušnje, ki jih začinijo še logika, dedukcija in tudi intuicija. Pri delu mu pomagajo še drugi strokovnjaki. Seznanjen pa mora biti tudi z prijemi ter sredstvi, ki jih sicer uporablja ter izvaja policija. Uporablja pa seveda lahko le tiste metode ter sredstva, ki jih predpisuje za to določen zakon.
So njihove storitve drage?
Ko se odločimo najeti detektiva, se je seveda potrebno pred tem pozanimati tudi za ceno. Ker so take storitve izjemno odgovorne in tudi naporne, je njihova urna postavka kar visoka. V Sloveniji se tako cene detektivskih storitev gibljejo od 50 – 150 evrov na uro. Cene se seveda razlikujejo, predvsem glede na to, za kako zahteven primer gre. Preden se lotimo naročila, je dobro, da se z agencijo, v kateri bomo detektiva najeli, posvetujemo o končni ceni.
Kdaj ponavadi najamemo detektiva?
Ljudje se vedno pogosteje odločajo najeti detektiva, in sicer za različne namene. V zadnjem času je izjemno priljubljeno najetje detektiva, ker eden od partnerjev sumi na varanje drugega. Ponavadi se stvar s pomočjo detektiva hitro razreši. Detektiv pa že pred začetkom dela pove, kakšne so lahko nadaljnje posledice.
Kaj več o tem poklicu pa tukaj.